Meist

Wavy Music kasvas välja Soundcloudi ajastu hiilgeaegadel, kui kaks hobiräpparit otsustasid teha ürituse 2018. aasta teises pooles ja kutsuda sinna artiste, kes Soundcloudis sellel ajal laineid lõid. See oli esimene festivalimahti üritus selles žanris ja paljud artistid kohtusid seal esimest korda, mis lõi neile head tingimused uuteks suheteks.

Sealt kasvas välja ka sõprussuhe ühe korraldaja Karli (nimi toimetusele teada) ja Pluuto vahel, kellel oli samal ajal toimumas väga kiire kasv. Verinoorel Pluutol oli ühel hetkel kogunemas liiga palju asju lauale, Karl nägi seda kõrvalt ja pakkus, et võib sõbrana aidata, sest omas juba mingisugust kogemust. Pluuto esimene vastus oli ei, kuid juba 24 tunni pärast oli ta hädas pakkumisega, millega ta pöördus Karli poole. Järgnevad 3 kuud õppisid poisid üksteist tundma ja nautisid pisikesi, kuid nende jaoks olulisi töövõite. Mingist hetkest oli Pluuto “aitamine” mahult väga aeganõudev ning koos otsustati teha koostöö ametlikuks.

soundcloudfest, 9.11.2018. Laval villemdrillem ja pluuto. Foto: Sander Peterson
villemdrillem & pluuto live, 31.03.2023.

Seda kõike nägi kõrvalt artist villemdrillem, kes samuti kogus hoogu Soundcloudis. Villem ja Karl alustasid omavahelist suhtlust teistel teemadel, kuid tihti lõppes iga vestlus aruteluga artisti äritegevusest, paar kuud hiljem otsustati, et Karl aitab edaspidi artisti esinemisi müüa.

Järgnevatel aastatel lisandusid artist kaw ja lauljatar Heleza. Oleme üheskoos kõik Eesti nurgad läbi käinud ja artiste jõuliselt kasvatanud ning toetanud.

Tänasel päeval on Wavy Music jätkuvalt pisike kollektiiv kohaliku turu artiste juhitud sellesamuse Karli poolt. Me oleme igapäevaselt raske, kuid mõtestatud töö lainel, et defineerida muusikamaastikul uusi standardeid. Me ei tee allahindlusi üheski aspektis meie igapäevatöös. Me töötame selle nimel, et kasvada üheskoos artisti fännibaasiga ja tuua uusi sounde kodumaa muusikasse. Meie visioon on inspireerida enda tegevuste ja saavutustega teisi artiste, olgu see upcoming räppar või Karl-Erik Taukar.

Poleks arvanud, et Taukariga selle kirja lõpetan lol

Karl Tamm
kollektiivi looja ja manager

Scroll to Top