vd hakkas hoogu koguma Soundcloudis 2018. aastal, kui koolikaaslastega (Retc) nalja pärast avaldatud EP nakatas Villemit räppimisega. Samal suvel andis ta kohe välja “neiud” ja “mängu“, millega pälvis väga kiirelt palju tähelepanu. Aasta viimasel pooles jätkas ta oma suurepärast hoogu kui avaldas ühise laulu koos pluutoga, millele järgnes “fanta“, mis kogus platvormil esimese päevaga 10 000 kuulamist, mis on ka tänasel päeval väga raskesti saavutatav tulemus.

2019. aasta jaanuaris liitus ta Wavy Music management’iga, koos jätkati laulude avaldamist ja üleliikumist Spotify’sse. Samal aastal tekkis huvi 5MIINUSEL teha koostööd Villemiga, ühiseks projektiks valiti villemdrillemil pooleli olev demo, mis avaldati 27.detsembril “Paaristõuked” nime all ja on tänaseks päevaks teeninud mitteametliku talvehümni tiitli, kui seda on kuulatud üle kuue miljoni korra digiplatvormidel ja esitatud Vabariigi aastapäeva kontsertlavastusel (fun fact: vd plaanis alguses seda demo suviseks reliisiks teha).

“Paaristõuked” andis tõuke uueks aastaks kui 2020. aasta veebruaris alustas vd koostööd Universal Music plaadifirmaga, ees ootas pöörane aasta, sest avaldati “sumsum“, “niiea” ja “soolane värska“, millest kaks viimased laulu saavutasid hiti staatuse ning viisid villemdrillemi täiesti teisele levelile.

Suurepärane momentum tähendas albumi väljaandmist. 2021. aasta aprillis andiski ta välja oma debüütalbumi “vd“, mida tunnustati nominiatsiooniga Eesti Muusika Auhindadel.

Hetkel on villemdrillem Spotify’s kohalikul turul kolmas kõige kuulatum artist, pea kõik tema tänavused reliisid (“hoia end“, “kinnisilmi“, “leekiv armastus” & “üksinda“) on läinud number üheks. 


KONTAKT


MERCH

TULEMAS PEAGI

liitu vd uudiskirjaga, saad esimesena infot ja soodustusi. ausalt ei saada sitta.


TEISED

Scroll to Top